تاثیر لبنیات بر روی تناسب اندام


ورزش و تناسب اندام مسئله‌ای چند بعدی است که برای دستیابی به آن آن باید از خواص و ارزش غذایی مواد غذایی مختلف در کنار ورزش و تمرین بدنی بهره‌مند شد. بسیاری از مواد طبیعی این خاصیت را دارند که با مواد مغذی خود بر فرم بدن و عضلات تاثیر بگذارند و در نهایت تناسب اندام ایجاد کنند. در ادامه با مطلب تاثیر لبنیات بر روی تناسب اندام همراه باشید.

دریافت پروتئین کافی بدن در روز، برای داشتن تناسب اندام، یکی از مهم‌ترین مسائلی است که افراد در رژیم غذایی خود باید به آن توجه داشته باشند. شیر و محصولات تهیه شده از آن این ویژگی را دارند و با سرشار بودن از پروتئین، منبع بسیار خوبی برای تامین این نیاز در بدن هستند.

 مواد غذایی مشتقات شیر سرشار از کلسیم هستند و این همان ماده‌ای است که بدن برای عضله‌سازی به آن احتیاج دارد. بدون دریافت کلسیم، ورزشکاران تقریبا نمی‌توانند هیچ تغییر قابل توجهی در اندام خود ایجاد کنند.

برای کسانی که در فکر کاهش وزن هستند و با کم کردن وزنشان می‌خواهند به تناسب اندام برسند لبنیات ماده معدنی بسیار کارآمد است زیرا تحقیقات نشان داده‌اند که کلسیم در کاهش توده چربی بدنی به خصوص در بخش‌های شکم و باسن موثر است و کسانی که در طی رژیم لاغری خود شیر و لبنیات کم‌چرب مصرف می‌کنند، شکمی کوچک با عضلاتی محکم دارند.

نتایج تحقیقی که در دانشگاه پزشکی تگزاس صورت گرفته است، نشان می‌دهد که مصرف یک فنجان شیر بعد از تمرین کردن، به افزایش رشد عضلات منجر می‌شود و ورزشکارانی که بعد از زمان تمرین خود این نوشیدنی را مصرف نموده‌اند در مقایسه با دیگران عضلات بزرگ‌تر و قوی‌تری پیدا کرده‌اند.

پست‌های مرتبط