پنیر خامه ای و درباره آن


پنیر خامه ای یک نوع پنیر با بافت نرم است که قوام زیادی داشته و از نظر بافت نیز یکدست است. این پنیر از طعم ملایمی برخوردار بوده و برای مصرف در کنار نان و کراکر و استفاده در شیرینی ها و دسرها بسیار مناسب می باشد.

پنیر خامه ای چطور تهیه می شود؟

این نوع پنیر به طور معمول از خامه تهیه می شود اما با ترکیبی از خامه و شیر نیز قابل تهیه است. ابتدا خامه پاستوریزه می شود تا میکروارگانیسم های بالقوه خطرناکش از بین بروند. سپس باکتری های اسید لاکتیک به خامه اضافه می شود. این مرحله پنیر را نرم تر می کند.

با اضافه کردن این باکتری ها، ذرات چربی خامه به ذرات کوچک تر و یکنواخت تر تجزیه شده و محصولی صاف و یکدست ایجاد می شود. مواد افزودنی دیگری نیز به این پنیر اضافه می شود تا غلظتش افزایش یابد. سرانجام برای بهبود استحکام پنیر، آنزیم لخته شدن که از یک منبع گیاهی یا حیوانی گرفته شده است به آن اضافه می شود، پنیرهای خامه ای که در ایالات متحده تولید می شوند؛ حداقل ۳۳٪ چربی داشته و وزن چربی موجود در آنها نیز کمتر از ۵۵٪ است. با این حال در برخی از کشورها ممکن است پنیری که در کارخانه ها تهیه می شود حاوی چربی بیشتری باشد، پنیر خامه ای بسیار پر چرب است و حاوی مقداری کربوهیدرات و پروتئین نیز می باشد. این نوع پنیر منبع خوبی از ویتامین A بوده و مقداری ریبوفلاوین (ویتامین B2) نیز دارد. البته نوع همزده آن، حاوی چربی و کالری کمتری نسبت به پنیر خامه ای معمولی است.

این ماده غذایی منبع بسیاری از آنتی اکسیدان ها است. همانطور که می دانید آنتی اکسیدان ها از بدن شما در برابر مولکول های ناپایداری که به نام رادیکال های آزاد شناخته می شوند؛ دفاع می کند. هنگامی که سطح رادیکال های آزاد در بدن افزایش پیدا می کند ممکن است آسیب سلولی رخ دهد. پنیر خامه ای حاوی مقدار کمی از آنتی اکسیدان های کاروتنوئیدی از جمله لوتئین و زاکزانتین است. این آنتی اکسیدان ها برای سلامت چشم از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند، ممکن است اثرات پروبیوتیکی در بدن داشته باشد

لاکتوز نوعی قند است که در محصولات لبنی مانند شیر، پنیر و ماست یافت می شود. با وجود این که این قند طبیعی است اما برخی از افراد قادر به هضم آن نیستند. به این حالت عدم تحمل لاکتوز گفته می شود و می تواند علائمی مانند نفخ، تجمع گاز در معده و اسهال ایجاد کند، مبتلایان به این بیماری باید از مصرف فرآورده های لبنی تا حد ممکن پرهیز کنند. با این حال تحقیقات نشان داده اند که بیشتر افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز می توانند تا ۱۲ گرم لاکتوز را در هر وعده غذایی تحمل کنند، از آنجا که پنیر خامه ای حاوی کمتر از ۲ گرم لاکتوز در هر اونس (۲۸ گرم) است؛ بنابراین افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز ممکن است با مصرف این نوع پنیر مشکلی نداشته باشند.

 

پست‌های مرتبط